PANCIEROVÉ PODLAHY

Prečo pancierovú podlahu ?

  • Potrebujete získať bezprašný povch Vašej podlahy,
  • máte požiadavky na vyššiu odolnosť pri prevádzkovom zaťažení,
  • obávate sa, že čas na realizáciu nového povrchu bude príliš dlhý,
  • požadujete garancie kvality na vstupujúce komponenty,
  • chcete podlahu bez nárokov na údržbu,
  • a napokon hľadáte cenovo výhodné riešenie Vašej podlahy.

Všetky horeuvedené požiadavky Vám dokonale splní pancierová podlaha.

Kde je vhodné použiť pancierové podlahy?

Všade tam, kde je potrebné zvažovať užitkové vlastnosti a cenu podlahy tak, aby aj pri veľkých výmerach boli zriaďovacie náklady primerané. Sú to skladovacie priestory, vačšina výrobných hál, od ľahkej až po najťažšiu prevádzku, garáže, parkoviská a autoservisy, veľké predajné plochy a pod…

Čo je pancierová podlaha ?

Je to betónová doska z betónu triedy B25, B30, vystužená klasicky kari sieťami, alebo výhodnejšou, praktickejšou drátkovýstužou (drátkobetón), prípadne výstužou s polypropylénových vlákien (vláknobetón) s aplikáciou špeciálneho vsypu na báze kremičitanov, karbidov alebo neoxidujúcich kovových plnív, ktorá sa ukladá do zavädnutého betónového podkladu, čím pri jednom mokrom procese vzniká hneď aj finálna vrstva podlahy a výrazne sa tak skracuje doba realizácie.
Po strojovom zahladení vzniká hladký, tvrdý, odolný voči obrusu, protišmykový a bezprašný povrch so zvýšenou odolnosťou voči vsakovaniu vody a ropných produktov s mimoriadne dlhou dobou životnosti. Na záver sa na upravený povrch nanesie vytvrdzujúci a utesňujúci akrylátový lak, ktorý umožní čerstvému betónu dozrieť bez nutnosti polievať ho vodou. Takto vytvorená čerstvá finálna vrstva podlahy vzhľadom a vlastnosťami pripomína pancier, odtiaľ zaužívaný termín pancierová podlaha.

Ukladanie betónovej zmesi
Strojové hladenie povrchu rotačnými hladičkami
Strojové hladenie povrchu rotačnými hladičkami
Zhutnenie betónovej zmesi plávajúcou vibračnou lištou
Brúsenie pancierovej podlahy
Brúsenie pancierovej podlahy